Ojeden Sonra Tırnak Sararması Nasıl Geçer?

Ojeden sonra tırnak sararması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Özellikle sürekli oje süren kadınlarda bu durum daha fazla yaşanır. Tırnağın uzun süre havasız kalması ve benzer nedenler tırnaklarda zamanla renk değişmesine neden olur. Koyu renk ojeler kullanan kişilerde sararmış tırnak görünümü daha fazladır. Bu nedenle ojeden sonra tırnak sararması nasıl geçer sorusunun yanıtı merak edilir. Bunu tedavi edebilmek için evde uygulanacak farklı doğal çözümler mevcuttur. En etkili çözümlerden biri tırnakların hava almasını sağlamak olacaktır. Ojeden Sonra Tırnak Sararması Neden Olur? Sürekli oje sürmek tırnak rengini kısır döngüye sokacak ve doğal halinin sarı kalmasına yol açacaktır. Bu durum kişide olumsuz bir psikoloji ortaya çıkaracaktır. Ojeden sonra tırnak sararmasını tedavi etmek için doğal malzemelerden destek alınabilir. Yeterli miktarda protein tüketmemek, tırnak mantarı ve şeker hastalığı gibi çeşitli hastalıklar, sigara kullanımı, vitamin eksikliği, koyu renk ve kat kat oje kullanmak, ojeyi çok sık sürmek ve markasını sıklıkla değiştirmek zamanla sararmalara yol açacaktır. Ojeden Sonra […]

Ojeden Sonra Tırnak Sararması Nasıl Geçer?

Ojeden sonra tırnak sararması sıklıkla karşılaşılan bir durumdur. Özellikle sürekli oje süren kadınlarda bu durum daha fazla yaşanır. Tırnağın uzun süre havasız kalması ve benzer nedenler tırnaklarda zamanla renk değişmesine neden olur. Koyu renk ojeler kullanan kişilerde sararmış tırnak görünümü daha fazladır. Bu nedenle ojeden sonra tırnak sararması nasıl geçer sorusunun yanıtı merak edilir. Bunu tedavi edebilmek için evde uygulanacak farklı doğal çözümler mevcuttur. En etkili çözümlerden biri tırnakların hava almasını sağlamak olacaktır.

Ojeden Sonra Tırnak Sararması Neden Olur?

Ojeden Sonra Tırnak Sararması Neden Olur

Ojeden Sonra Tırnak Sararması Neden Olur

Sürekli oje sürmek tırnak rengini kısır döngüye sokacak ve doğal halinin sarı kalmasına yol açacaktır. Bu durum kişide olumsuz bir psikoloji ortaya çıkaracaktır. Ojeden sonra tırnak sararmasını tedavi etmek için doğal malzemelerden destek alınabilir. Yeterli miktarda protein tüketmemek, tırnak mantarı ve şeker hastalığı gibi çeşitli hastalıklar, sigara kullanımı, vitamin eksikliği, koyu renk ve kat kat oje kullanmak, ojeyi çok sık sürmek ve markasını sıklıkla değiştirmek zamanla sararmalara yol açacaktır.

Ojeden Sonra Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır?

Ojeden Sonra Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır

Ojeden Sonra Sararan Tırnaklar Nasıl Beyazlatılır

Tırnak sararmasını geçirmek için evde doğal malzemelerden yardım alınabilir. Bu amaçla maden suyu, karbonat, limon, menekşe yağı ve diş macunu kullanılabilir. Az miktarda diş macununu diş fırçasını sıkıp sararmış tırnakları bununla fırçalamak işe yarayacaktır. On dakika bekledikten sonra tırnaklar bol su ile durulanabilir. Temiz bir pamuğa üç dört damla menekşe yağı damlatıp tırnakları bununla silmek da etkili sonuçlar verecektir.

Ojeden Sonra Sararan Tırnaklar Evde Nasıl Geçer?

Ojeden Sonra Sararan Tırnaklar Evde Nasıl Geçer

Ojeden Sonra Sararan Tırnaklar Evde Nasıl Geçer

Cilt bakımı için sıklıkla kullanılan limon tırnak sararması için de faydalıdır. Her evde kolayca bulunabilen limon ikiye bölünür ve suyu sıkılır. İçerisine içme suyu eklenerek tırnaklar birkaç dakika bu suyun içinde bekletilir. Bu uygulama hem tırnakları beyazlatacak hem de tırnakların daha güçlü olmasını sağlayacaktır. İsteğe göre maden suyuyla da çözüm bulunabilir. Bir kasenin içerisinde bir çay bardağı maden suyu ile süt karıştırılır ve tırnaklar bu karışımda yaklaşık beş dakika bekletilir. Ardından bol su ile durulanır.

Ojeden Sonra Sararan Tırnaklar İçin Öneriler

Oje sürdükten sonra tırnak sararması için farklı organik maskeler hazırlanarak uygulanabilir. Bunları düzenli yapmak sararmaya engel olacaktır. Ek olarak oje sürme sıklığı azaltılmalı ve tırnağın hava alması için ojesiz bir şekilde belli bir süre kalması sağlanmalıdır. Düzenli şekilde tırnağa nemlendirici sürülmeli ve temizliğine, Tırnak sağlığı bakımına dikkat edilmelidir.

Benzer Yazılar

Taze Soğanın Şaşırtıcı Faydaları ve Etkileri

Sağlık 2 saat önce

Taze soğanın faydalı etkilerini keşfedin! Besin değerleri, antioksidan içeriği, sindirim sistemi ve kardiyovasküler sağlık üzerindeki etkileri hakkında bilgi edinin.

Demans Hastalığı: Ümit Veren Tedavi Yöntemleri

Sağlık 21 saat önce

Demans hastalığı nedir, belirtileri nelerdir? Geleneksel ve umut veren yeni tedavi yöntemlerini keşfedin. Demansla başa çıkmanın yolları ve aileler için destek kaynakları.

Hafızayı Güçlendiren Kuruyemişler: Şaşırtıcı Faydaları

Sağlık 21 saat önce

Kuruyemişlerin hafızayı güçlendiren şaşırtıcı faydalarını keşfedin. Ceviz, badem, fındık, kaju fıstığı, ay çekirdeği ve kabak çekirdeğiyle hafıza performansını arttırın.

0 Yorum

Yorum Yaz

Arama
Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Sitemizde yayınlamam bütün yazılar bilgilendirme amacı ile yayınlanmaktadır. Kesinlikle Doktorunuza Danışmadan Hiç bir şey yapmayın.