Diş implantı Maliyetleri Ne Kadar? Türkiye’de Neden Ucuz?

Bu makale ile Türkiye’de diş implantı fiyatları ne kadardır? Türkiye’de implantların maliyeti ne kadar? Türkiye’de Neden ucuz? Soruları hakkında bilmediğiniz tüm bilgileri ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz. Kron veya diş köprüsü gibi boşlukları kapatacak bir yolunuz yoksa, diş implantına ihtiyacınız olabilir. Diş implantları boşluklar için mükemmel bir çözümdür ve yeniden parlak bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlayabilir. Özellikle diş köprüsü boşluğunun yanında abutment yoksa diş implantı yaptırmalısınız. Bu nedenle, diş implantlarını takma diş kökleri olarak düşünün. Diş implantı nedir?   Kemiklerinize sağlam bir destek sağlayan diş implantları genellikle biyouyumlu olan titanyumdan yapılır ve titanyuma karşı alerjiler çok nadir görülür. Bu nedenle, diş implantlarınızı ancak dayanaklar sabitlendikten sonra yeni kökler olarak düşünebilirsiniz. Genel olarak 2-3 ay içinde implant tedavinizi bitirirsiniz, kuronunuz takılır ve yeni, güzel ve sağlıklı dişlere sahip olursunuz. İmplant Hangi Durumlarda Uygulanır? İmplantlar her türlü diş eksikliğinden kurtulmak için kullanılabilir. Bir diş eksikse, bitişik sağlam dişe dokunmadan eksik diş boşluğunu doldurmak için bir diş […]

Diş implantı Maliyetleri Ne Kadar? Türkiye’de Neden Ucuz?

Bu makale ile Türkiye’de diş implantı fiyatları ne kadardır? Türkiye’de implantların maliyeti ne kadar? Türkiye’de Neden ucuz? Soruları hakkında bilmediğiniz tüm bilgileri ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

Kron veya diş köprüsü gibi boşlukları kapatacak bir yolunuz yoksa, diş implantına ihtiyacınız olabilir. Diş implantları boşluklar için mükemmel bir çözümdür ve yeniden parlak bir gülümsemeye sahip olmanızı sağlayabilir. Özellikle diş köprüsü boşluğunun yanında abutment yoksa diş implantı yaptırmalısınız. Bu nedenle, diş implantlarını takma diş kökleri olarak düşünün.

Diş implantı nedir?

Diş implantı nedir

Diş implantı nedir

 

Kemiklerinize sağlam bir destek sağlayan diş implantları genellikle biyouyumlu olan titanyumdan yapılır ve titanyuma karşı alerjiler çok nadir görülür.

Bu nedenle, diş implantlarınızı ancak dayanaklar sabitlendikten sonra yeni kökler olarak düşünebilirsiniz. Genel olarak 2-3 ay içinde implant tedavinizi bitirirsiniz, kuronunuz takılır ve yeni, güzel ve sağlıklı dişlere sahip olursunuz.

İmplant Hangi Durumlarda Uygulanır?

İmplantlar her türlü diş eksikliğinden kurtulmak için kullanılabilir. Bir diş eksikse, bitişik sağlam dişe dokunmadan eksik diş boşluğunu doldurmak için bir diş implantı kullanılabilir. Birden fazla dişin eksik olduğu durumlarda hareketli protezler yerine sabit protezlerin tedavisinde diş implantları kullanılabilir.

Ağızda hiç diş kalmamış durumlarda tam protez (damak) yerine sabit protezlerin tedavisinde diş implantları kullanılabilir. Ağızda hiç diş kalmadığı durumlarda hareketli protezi desteklemek ve tutuculuğunu arttırarak protezin hareket etmesini engellemek için implantlar kullanılabilir.

Diş İmplantları Her Hastaya Uygulanabilir mi?

Diş İmplantları Her Hastaya Uygulanabilir mi

Diş İmplantları Her Hastaya Uygulanabilir mi

 

Hastanın uygun kemik yapısı implant başarısını olumlu yönde etkiler. Dental implantların uzun ömürlü olabilmesi için belirli kalınlık ve büyüklükte sağlam bir çene kemiği olması gerekir. Kemik dokusu yetersiz ise çoklu kemik yerleştirmeleri ve yumuşak doku cerrahisi ile kemik yapısı implant yerleştirilmesi için hazırlanabilir.

Kemik gelişimi tamamlanmamış gençlerde implant kullanımı tercih edilmez. Kemik gelişimi kızlarda 16-17, erkeklerde 18 yaşları arasında devam eder. Erişkinlerde implant için bir üst yaş sınırı yoktur. Yaşlı insanlar daha fazla diş implantına ihtiyaç duyar çünkü daha fazla diş kaybederler ve çene kemikleri erir.

Diş İmplantları Nasıl Yapılır?

Dental implant cerrahisi, diş kökünün metal vida benzeri bir post ile zarar görmüş ya da olmayan dişlerin boşluğuna organik diş kadar doğal duran insan yapımı bir dişin yerleştirilmesidir.

Ve hasarlı veya eksik dişin yerine doğal diş gibi görünen ve işlev gören yapay bir diş ile değiştirildiği bir prosedürdür. Dental implant cerrahisi, doğal diş kökü eksikliklerini protez veya köprü olmadan tedavi etme imkanı sunan bir alternatiftir.

Eksik dişin sadece görünen kısmını tamir eden diğer protez seçeneklerine kıyasla, eksik dişin köklerini ve katmanlarını değiştiren diş implantları ideal bir seçimdir.

Diş Aletleri Nasıl Yerleştirilir?

Diş implantları genellikle lokal anestezi altında yerleştirilir. Ameliyat sırasında hasta herhangi bir ağrı ya da rahatsızlık hissetmez. Ameliyattan sonra bir miktar ağrı ve bir miktar şişlik olabilir. Ağrınız basit ağrı kesiciler ile kolayca giderilebilir, şişlikler ise geleneksel yöntemlerle kolaylıkla giderilebilir.

İşlemden sonraki gün normal hayatınıza devam edebilirsiniz. Gerekirse diş implantları genel anestezi altında da yerleştirilebilir. Ancak normal şartlarda lokal anestezi tercih edilir.

Diş İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Diş İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer

Diş İmplant Tedavisi Ne Kadar Sürer

 

Her ziyaret için sadece 2 güne ihtiyacınız olabilir, ancak diş tedavisi için iki kez gelmeniz gerekecektir. İyileşme süresi, her kişinin kemik yapısının sağlığına bağlıdır. İyileşmesi genellikle 2-3 ay sürer.

Diş İmplantları ile Tedaviler ve Prosedürler

Türkiye’de diş implantları için yaygın olarak kullanılan malzemeler titanyum ve zirkonyumdur. Diş hekiminiz, bir diş implantı prosedürü planlamadan önce sizin için en iyi seçeneğin hangisi olduğuna karar vermenize yardımcı olacaktır.

Diş tedavi planı, tedaviyi gerçekleştirmek için kullanılan malzeme ve yerleştirilecek diş sayısı gibi faktörlere bağlı olarak her kişi için değişiklikler içerecektir.

Türkiye’deki diş hekimleri, hastalarına tedavi sürecini anlatmaları, hastaların kendilerini rahat ve güvende hissetmelerini sağlamaları, doğru malzemeleri seçmeleri ve kısa sürede etkili tedaviler uygulamalarıyla tanınırlar. Diş veya kemik kaybı olmadan hastanın ağrıları en aza indirilerek diş tedavisi gerçekleştirilir.

İmplantların maliyetleri ne kadar? Türkiye’de neden ucuz? Sorularının cevaplarını tam olarak karşılamasa da Türkiye’de özellikle diş hekimlerinin hastalarına yaklaşımları yurt dışından hasta gelmesini sağlamaktadır.

Diş İmplantının Ömrü Ne Kadardır?

Diş İmplantının Ömrü Ne Kadardır

Diş İmplantının Ömrü Ne Kadardır

 

Osseointegrasyon aşamasından sonra başarılı bir şekilde yerleştirilen dental implantlar birçok faktöre karşı doğal diş köklerine göre daha dirençlidir. 30-40 yıl izlenebilir ve kullanımı kolay implantlar vardır. İmplantın ömrünü belirleyen birçok faktör vardır. İmplant uygulanan kişinin sağlığı ve implant tedavisi çok önemlidir. Sürekli ağız bakımı, implantasyon bölgesinin sağlam kalmasını sağlar.

Dental İmplantların Başarısı

Doğru teşhis, implant başarısı için kritik öneme sahiptir. Ayrıca genel sağlık durumu iyi olmalı, yani yeterli iyileşme potansiyeli olmalıdır. Örneğin diyabetin varlığı implant başarısını etkiler. İmplantın temizliği ve bakımı hasta tarafından eksiksiz ve doğru bir şekilde yapılmalıdır.

Ayrıca doktor tarafından yapılan cerrahi işlem ve implanta takılan protez implantın başarısını etkiler. Ek olarak, implant başarısı aşırı sigara ve/veya aşırı alkol tüketiminden etkilenir. Doğru teşhis edildiğinde, implantın başarı oranı %98 gibi çok yüksektir.

Diş İmplantı Riskleri

Herhangi bir ameliyatta olduğu gibi, diş implantı yerleştirilmesi de bazı sağlık riskleri taşır. Bu riskler genel olarak çok nadir görülür ve görüldüğünde de kısa zamanda ve sorunsuzca tedavi yapılabilir. Dental implant komplikasyonları şunları içerebilir:

 • İmplant bölgesinde enfeksiyon
 • Çevredeki dişlerde, kan damarlarında veya çenede yaralanma veya hasar
 • İmplant reddi
 • Üst çeneye yanlış yerleştirildiğinde sinüs sorunları

İşlem, tedavi bölgesini uygun şekilde hazırlayan ve implantları uygun yere yerleştiren deneyimli bir cerrah tarafından yapıldığında bu riskler azaltılabilir. Örneğin, kemik greftleri, özel diş implant sistemlerinin yanı sıra implantın başarı olasılığını artırabilir.

Diş İmplantı Ameliyatı Sonrası: Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler?

Türkiye’de diş implantasyon işlemi tamamlandıktan sonra yeni ve sağlıklı dişlerin korunmasına gereken önem verilmelidir. Diş hekiminizin size verdiği tedavi tavsiyelerine harfiyen uymalısınız. Diş implantından sonra birkaç saat yemek yememeli veya içmemelisiniz.

Uygulamadan sonraki ilk birkaç hafta çok sıcak ve çok soğuk yiyecek ve içeceklerden kaçınılmalıdır. Baharatlı yiyecekler, sigara, asitli içecekler ve alkollü içecekler de çok uzun süre diyetinizden çıkarılmalıdır. Ağırlıklı olarak yumuşak yiyecekler yemek daha iyidir. Başka sağlık problemleriniz varsa, diş hekiminizin önerdiği şekilde düzenli beslenmeye devam etmelisiniz.

Türkiye’de Diş İmplantlarının Maliyeti Ne Kadardır?

Türkiye'de Diş İmplantlarının Maliyeti Ne Kadardır

Türkiye’de Diş İmplantlarının Maliyeti Ne Kadardır

 

Hiçbir hasta ve üzerine yerleştirilen implantlarla yapılan hiçbir tedavi aynı değildir. Hastanın kemik seviyesi, yaşı, ağız bakımı, randevu sayısı, yapılacak işlemler ve maliyeti kişiye göre değişiklik göstermektedir.

Diş implantlarının çok uzun bir süre, hatta bir ömür boyu sizinle olacağını unutmayın. Daha da önemlisi, sertifikalı bir implant ve diş implantlarınızı uzun süre kullanmak konusunda uzmanlaşmış bir diş hekimi kullanmanız önemlidir.

Diş implantı fiyatlarını araştırırsanız, reklamlarda çok düşük fiyatlar görebilirsiniz. Bu size gerçek olamayacak kadar iyi gelebilir.

O halde doğru diş hekimine doğru soruları sormalısınız: Hangi marka implant kullanıldı? Dental implantların sertifikası var mı ve garanti şartları nelerdir? Kemik büyütme, diş çekimi, dayanaklar, geçici dişler dahil mi? İmplantlar nerede yapılır?

“Türkiye’de İmplant Fiyatları Ne Kadar?” sorusunun doğru cevabı.

İmplantınızın özel durumuna, karmaşıklığına ve markasına bağlıdır. Marka seçimine ve implantasyon yöntemine bağlı olarak, implantların fiyatı 415 € ile 1700 € arasında değişebilir.

 • İmplant Nucleoss (Yerli) (300$ – 400$)
 • İmplant NTA (İsviçre) (400$ – 550$)
 • İmplant Hiossen – Osteem (400$ – 500$)
 • İmplant Medentica (Straumann) (500$ – 750$)
 • İmplant Astra Tech (İsveç) (550$ – 750$)
 • İmplant Nobel (Alman) (650$ – 750$)

Diş İmplantlarının Maliyetini Etkileyen Faktörler

İster bir veya daha fazla dişiniz eksik olsun, muhtemelen diş implantlarını duymuşsunuzdur ve bu güzel uygulamanın benzersiz bir çözüm olduğunu biliyorsunuzdur. Doğal görünümlü implant seçeneğine henüz karar vermediyseniz, 2022’de implant fiyatını erteliyor olabilirsiniz. Türkiye’de implant fiyatları bir başlangıç ​​fiyatı gerektirse de sonuç dayanıklı, stabil ve güzeldir.

Diş implantları, para prosedürü için tam bir değerdir. Ancak 2022 yılında implant fiyatlarına etki eden en önemli unsurlar şu şekildedir:

Diş İmplantı Sayısı

Gereken implant sayısı ve seçilen malzeme, genel tedavi planınızın maliyetini etkileyecektir.

Dental İmplant Hazırlama Maliyetleri

İmplant uygulaması yapılmadan önce diş doktoru tarafından dişleriniz incelenmelidir. Çürümüş bir dişiniz varsa ve bu diş herhangi bir şekilde geri döndürülemeyecekse, dişin çekilmesi gerekecektir. Bazı dişlerin çekilmesinden sonra implant yerleştirilmesi için belirli bir süre geçmesi gerekirken, bazı dişlerin çekiminden hemen sonra implant uygulanabilir. Bunun değerlendirmesi doktorunuz tarafından yapılacaktır.

Bununla birlikte bazı hastalarda diş kaybından sonra diş etlerinde çekilme ve kemiklerde azalma meydana gelir. Bu durumda yeni bir doku grefti uygulaması yapılması gerekebilir.  Tüm bu nedenlerden dolayı diş implant hazırlama maliyetleri farklılık gösterebilir.

Diş İmplantlarının Avantajları Nelerdir?

 • Hastanın doğal dişleriyle mükemmel uyum sağlar
 • Ömür boyu garanti
 • Protezden farklı olarak konuşma ve çiğneme fonksiyonları bozulmaz.
 • Çürüme riski yok
 • Diş köprülerine kıyasla implantların temizlenmesi daha kolaydır ve bu nedenle daha hijyeniktir.
 • Tedavi her iki taraftaki dişlerin sağlığını bozmadan gerçekleştirilir.
 • Alt çenedeki dişlerin tamamen kaybı kemik kaybını artırır, diş implantları bu kaybı tersine çevirir
 • Üst çeneye yerleştirilen takma dişler rahatsızlık verir ve kayabilir, oysa diş implantları doğal dişler kadar sağlamdır.
 • Diş implantları mide bulantısına neden olmaz ve tat alma yeteneğini etkilemez
 • İmplant dişler, normal dişler gibi görünür.

Diş İmplantlarının Avantajları Nelerdir?

Dental implantlar, kronlar ve köprüler veya hareketli protezler gibi restoratif implantlardan daha güvenilir ve dayanıklıdır.

İmplantlar diş kayıplarında kalıcı çözüm sunar. Birden fazla dişin yokluğunda bir diş köprüsü veya tacı korumak için, diş implantları bu restorasyon için stabil ve çürüğe dirençli bir temel oluşturur. Eksik dişleri değiştirmek için pek çok restoratif seçenek olsa da hiçbirinin işe yaradığı kanıtlanmamıştır ve sonuncusu dental implantlardır. Bu nedenle diş implantlarını seçmeliyiz:

 • Yenilenen güven ve esenlik
 • Düşmeyecek veya kırılmayacak güzel dişler
 • En sevdiğiniz yemeği konfor içinde yeme olanağı
 • Daha iyi çene, ağız ve genel sağlık
 • Çok daha kaliteli yaşam

Türkiye’de Ucuz Diş İmplantları Güvenli mi?

Diş implantları, markası ne olursa olsun, titanyumdan yapılır. Ancak, farklı markalar arasında büyük bir fiyat farkı vardır. Tüm diş implantları titanyumdan yapılmış olsa da birçok saygın ve deneyimli şirket, implant yüzeyinde diş implantı ile çene kemiği arasındaki ilişkiyi geliştiren çeşitli teknolojiler kullanır. Bu nedenle fiyatları diğerlerinden daha yüksektir. Ayrıca implant firmalarının implant sektöründeki itibarı ve geçmişi de fiyatların yüksek olmasının bir başka nedenidir.

Türkiye’de diş implantlarını uygun fiyatlarla sunan birçok diş kliniği bulunmaktadır. Bu implantlar, yerel Türk implant markaları da dahil olmak üzere çeşitli ülkelerden gelmektedir. Bu markanın

fiyatının düşük olmasının nedeni implantoloji alanındaki rekabettir. Bu yeni markalar, ağırlıklı olarak yüksek kaliteli titanyum diş implantları üretmekte ve Türkiye’deki diş hekimleri tarafından en çok tercih edilenler olmak için fiyatı mümkün olduğunca düşük tutmaktadır.

Diş implantları Türkiye’de yaygın olarak kullanıldığından, diş hekimleri bunları toplu olarak satın almakta ve bu nedenle firmalardan büyük indirimler almaktadır ki bu da uygun fiyatların bir başka nedenidir.

Diş İmplantlarının Faydaları

Diş İmplantları Gerçek Diş Gibi Görünür

Diş implantına bir protez takıldıktan sonra sonuçlar çok doğal görünür. Protez diş etleriyle aynı hizada durur, böylece kimse hangisinin doğal dişiniz olduğunu ve hangisinin restore edildiğini göremez.

Diş İmplantları Gerçek Diş Gibi Davranır

Diş implantlarının en büyük avantajlarından biri, doğal dişler gibi davranmaları ve diğer restorasyonlardan eşsiz bir güç ve işlev sağlamalarıdır. Dental implantın kendisi çene kemiğinize doğal bir kök gibi sıkıca gömülü olduğundan proteze stabilite sağlar.

Diş İmplantları Kemik Kaybını Önleyebilir

insanların diyetlerini değiştirmek zorunda olmalarıdır. Diş implantı stabil hale geldiğinde, çoğu insan normal bir şekilde yiyip içebilir.

Diş İmplantları Güvenle Yemek Yemenizi, Konuşmanızı ve Gülmenizi Sağlar

Diş kaybetmek ve/veya takma diş takmak çoğu zaman kişinin kendine olan güvenini etkileyebilir. Diş kaybetmek, gülümsediğinizde nasıl hissettiğinizi etkileyebilirken, takma dişler genellikle konuşurken veya gülerken takma dişlerinin hareket edeceğinden endişe duyduklarını söylerler. Diş implantları veya implant tutuculu takma dişler ile çene kemiğiniz tarafından yerinde tutulurlar ve hareket etmezler, bu da gülümsemenize tam bir güvenle gün geçirmenizi sağlar.

Dental İmplantların Bakımı Kolaydır

Diş implantları az bakım gerektirir çünkü doğal dişlerle aynı bakımı gerektirirler; bu, günde en az iki kez fırçalama ve diş ipi kullanma, düzenli diş kontrolleri ve bir sağlık uzmanıyla düzenli randevular anlamına gelir. Pek çok insan, organik malzemelerden yapılmadıkları için implantlarının temizlenmesi gerekmediğine inanır, ancak bu doğru değildir. Doğal dişler gibi, uygun bakım olmadan diş implantları plak ve tartarı, diş eti hastalığını ve enfeksiyonu çekebilir.

Dental İmplantlar Öngörülebilir Sonuçlar Sunar

Bir diş implantının başarısı, ağzınızdaki konumuna ve onu desteklemek için ihtiyacınız olan çene kemiği miktarına bağlıdır. Sigara içmek gibi faktörler de diş implantlarının başarısını veya başarısızlığını etkileyebilir. Genel olarak, dental implantların başarı oranı yaklaşık %98’dir, bu da öngörülebilir sonuçlar sağladıkları ve çoğu insan için uygun oldukları anlamına gelir.

Doğal Konuşmayı Etkinleştirir

Takma dişler, kelimeleri doğru telaffuz etme yeteneğinizi etkileyebilir. Diş kaybetmek konuşmanızı da değiştirebilir. Diş implantları doğal dişler gibi hissettirdiği ve işlev gördüğü için kolay ve doğal bir şekilde konuşmanıza olanak tanır.

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 1 Ortalama: 5]
Benzer Yazılar

Adrenal Yetmezlik Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Sağlık 2 ay önce

Adrenal yetmezlik hakkında merak ettiğiniz bilgileri burada bulabilirsiniz. Belirtileri, tanısı, tedavisi ve yaşam tarzı önerileriyle ilgili detaylar bu yazıda.

Arı Sütü ile Enerji Dolu Yaşam

Sağlık 2 ay önce

Arı sütü, sağlık ve enerji dolu yaşam için harika bir destektir. Bu blog yazısında arı sütünün faydalarını, kullanımını, enerji arttırma yöntemlerini ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Dış Gebelikte Erken Teşhisin Hayat Kurtarıcı Rolü

Anne - Çocuk 2 ay önce

Dış gebelik, rahim dışında oluşan gebelik durumudur. Belirtileri arasında şiddetli karın ağrısı ve kanama bulunur. Erken teşhis, hayat kurtarıcıdır ve cerrahi müdahale gerektirebilir. Dış gebelikte erken teşhisin önemi ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi edinin.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele