Zone Diyeti Nasıl Yapılır

Zone diyeti ünlülerin diyeti olarakta biliniyor. Zone diyetinin amacı aşırı insülin seviyesini besinlerle düşürebilmeyi amaçlıyor. Temelde insülini belli bir seviyede tutabilmeye dayanıyor. Bu diyette yasaklanan tek şey aç kalmak. Günde 5 öğün yemeyi ve hiç aç hissetmemeyi sizlere vaat eden bir diyet zone diyeti. Başarılı doktor diyet önerilerini 15 kitaptan oluşan bir seriyle sunuyor. Zone diyetindeki felsefesi ise yediğiniz yemeğin aldığınız ilaç kadar önemli olduğu düşüncesi. Diyetin sonuçlarını bir haftada görmeye başlayacağınızı söyleyen doktor aynı zamanda yaşlanma sürecini tersine döndüren beslenme programı olduğunu iddia ediyor. Yemekleri ilaç gibi düşün ! Sears kalori hesaplamıyor önemli olanın insülini dengede tutmak olduğunu söylüyor. Her öğünde protein ve karbonhidrat dengeli alınmalı , ayrı ayrı öğünlerde alınırsa insülin hormonunun dengesi Bozulur. Tabaklar dengeli bir şekilde hazırlanmalı . Tek öğün bile olsa fazla kaloriden kaçının. Ölçünüzü gözünüze ve avuç içinize göre yapın. Sears obezitenin nedenini insülin hormonunun aşırı salgılanmasından kaynaklandığını söylüyor. Zone diyeti kuralları İkisi ara öğün […]

Zone Diyeti Nasıl Yapılır

Zone diyeti ünlülerin diyeti olarakta biliniyor. Zone diyetinin amacı aşırı insülin seviyesini besinlerle düşürebilmeyi amaçlıyor. Temelde insülini belli bir seviyede tutabilmeye dayanıyor. Bu diyette yasaklanan tek şey aç kalmak. Günde 5 öğün yemeyi ve hiç aç hissetmemeyi sizlere vaat eden bir diyet zone diyeti. Başarılı doktor diyet önerilerini 15 kitaptan oluşan bir seriyle sunuyor. Zone diyetindeki felsefesi ise yediğiniz yemeğin aldığınız ilaç kadar önemli olduğu düşüncesi. Diyetin sonuçlarını bir haftada görmeye başlayacağınızı söyleyen doktor aynı zamanda yaşlanma sürecini tersine döndüren beslenme programı olduğunu iddia ediyor.

Yemekleri ilaç gibi düşün !

Sears kalori hesaplamıyor önemli olanın insülini dengede tutmak olduğunu söylüyor. Her öğünde protein ve karbonhidrat dengeli alınmalı , ayrı ayrı öğünlerde alınırsa insülin hormonunun dengesi Bozulur. Tabaklar dengeli bir şekilde hazırlanmalı . Tek öğün bile olsa fazla kaloriden kaçının. Ölçünüzü gözünüze ve avuç içinize göre yapın. Sears obezitenin nedenini insülin hormonunun aşırı salgılanmasından kaynaklandığını söylüyor.

Zone diyeti kuralları

Zone diyeti kuralları

Zone Diyeti Nasıl Yapılır

İkisi ara öğün üçü ana öpün günde beş kere yemeye dikkat edin. Aç olun ya da olmayın iki öğün arası asla 5 saati geçmesin. Yemek yemek için aç olmadığınız zaman en uygun zamandır. Günde en az 2 litre veya 8 bardak su için.

Zone diyetindeki fast food uygun yemek örnekleri

Zone diyetindeki fast food uygun yemek örnekleri

Zone Diyeti Nasıl Yapılır

Mc Donalds ızgara tavuk sandviç 4 de 1ini atın. Burger King mayonezsiz ızgara 4 de 1 ini atın.

Zone diyetindeki püf noktalar

Zone diyetindeki püf noktalar

Zone Diyeti Nasıl Yapılır

Meyve sebzeyi daha fazla tüketin makarna gibi nişastalı gıdaları yerken dikkatli olun. Yağ yakmak için az da olsa yağ tüketmek gerekli. Balıkla zeytinyağı tüketmeye özen gösterim. Bir öğünde Avucunuzun içini aşacak et tüketmeyin. Ve elinizin kalınlığından fazla olmamalı et. Her öğünde kadınlar 90 gr erkekler 120 gr et tüketmeli. Tabağınızı üçe ayırın birine avuç içi kadar et, diğerine bolca sebze meyve kalanına ise az zeytinyağla kıyılmış badem koyun. Dışarıda yemek yerken protein ağırlılı besinler tercih edin ve ekmek yemeyin. Herkes ekmek yerken siz su için , tatlının yarısını tüketin mümkünse taze meyve olarak tercih edin . Kahvaltı uyandıktan bir saat içinde yapılmalı.

Aç olsanızda olmasanızda 5 öğün yapmakısınız. Karbonhidrat ihtiyacını meyve sebze olarak tüketin . Ekmek makarna gibi besinleri çok az miktarda tat vermek amaçlı kullanın. Bir öğünde hata yaparsanız insülin hormonunu diğer öğünde dengeleyebilirsiniz. Günde sekiz barda su için bu 1.8 litreye denk gelir. Zone diyeti örnek menüsü Kahvaltı Sebzeli omlet Portakal 1 Öğle Izgara tavuk Bir orta boy elma Ara öğün 2 rafada yumurtanın beyazı Akşam Taze fasulye Haşlamış tavuk 1 orta boy şeftali mevsim meyvesi olarak değiştirebilirsiniz Ara öğün 1 dilim peynir Bit adet meyve.

Yazıyı Değerlendirir misiniz?
[Toplam: 0 Ortalama: 0]
Benzer Yazılar

Adrenal Yetmezlik Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

Sağlık 2 ay önce

Adrenal yetmezlik hakkında merak ettiğiniz bilgileri burada bulabilirsiniz. Belirtileri, tanısı, tedavisi ve yaşam tarzı önerileriyle ilgili detaylar bu yazıda.

Arı Sütü ile Enerji Dolu Yaşam

Sağlık 2 ay önce

Arı sütü, sağlık ve enerji dolu yaşam için harika bir destektir. Bu blog yazısında arı sütünün faydalarını, kullanımını, enerji arttırma yöntemlerini ve daha fazlasını bulabilirsiniz.

Dış Gebelikte Erken Teşhisin Hayat Kurtarıcı Rolü

Anne - Çocuk 2 ay önce

Dış gebelik, rahim dışında oluşan gebelik durumudur. Belirtileri arasında şiddetli karın ağrısı ve kanama bulunur. Erken teşhis, hayat kurtarıcıdır ve cerrahi müdahale gerektirebilir. Dış gebelikte erken teşhisin önemi ve nasıl yapılacağı hakkında bilgi edinin.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele