Sıkı Bir Kalça İçin En Etkili Egzersizler

Sıkı Bir Kalça İçin En Etkili Egzersizler Sıkı bir kalçaya sahip olmayı kim istemez ki ? Bu yazımızda sıkı, estetik açıdan güzel sizi harika gösterecek bir kalçaya sahip olmanız için yapabileceğiniz en iyi 3 egzersizi göstereceğiz. SQUAT (Çömelme) Hareketi Sıkı bir kalçaya sahip olmak için yapabileceğiniz en temel hareket squat (çömelme) hareketi. Bu hareket ile düşük kalçaları toparlamak elinizde. Düzenli olarak squat (çömelme) egzersizi ile kalçanızı toparlamak, sıkılaştırmak, ve dikleştirmek mümkün. Squat egzersizinde dikkat etmeniz gereken yüzünüzün daima ileri doğru bakması gerektiği, kalçanızı geriye doğru almanız ve dizlerinizi çömelirken ön tarafta tutmanız. Front Lunge (Öne hamle) Hareketi Front Lunge (Öne hamle) hareketi sizi zorlamayacaktır. Egzersizi yaparken vücudunuzun belden yukarısını dik ve sabit bir şekilde tutarak ön tarafa uzatabildiğiniz kadar bacağınızı uzatın ve dizlerinizi bükün. Fazla zorlamadan esnemeye çalışın. Öne doğru hamle yaptığınızda nefes alın ve pozisyonu tamamladığınızda nefesinizi verin. Egzersizi yaparken dikkat etmeniz gereken diziniz yere değmemelidir ancak yere değecek kadar yakın olmalıdır. Bridges (Köprü kurma) Hareketi Köprü kurma […]

Sıkı Bir Kalça İçin En Etkili Egzersizler

Sıkı Bir Kalça İçin En Etkili Egzersizler Sıkı bir kalçaya sahip olmayı kim istemez ki ? Bu yazımızda sıkı, estetik açıdan güzel sizi harika gösterecek bir kalçaya sahip olmanız için yapabileceğiniz en iyi 3 egzersizi göstereceğiz.

SQUAT (Çömelme) Hareketi

SQUAT (Çömelme) Hareketi

Sıkı Bir Kalça İçin En Etkili Egzersizler

Sıkı bir kalçaya sahip olmak için yapabileceğiniz en temel hareket squat (çömelme) hareketi. Bu hareket ile düşük kalçaları toparlamak elinizde. Düzenli olarak squat (çömelme) egzersizi ile kalçanızı toparlamak, sıkılaştırmak, ve dikleştirmek mümkün.

Squat egzersizinde dikkat etmeniz gereken yüzünüzün daima ileri doğru bakması gerektiği, kalçanızı geriye doğru almanız ve dizlerinizi çömelirken ön tarafta tutmanız.

Front Lunge (Öne hamle) Hareketi

Front Lunge (Öne hamle) Hareketi

Sıkı Bir Kalça İçin En Etkili Egzersizler

Front Lunge (Öne hamle) hareketi sizi zorlamayacaktır. Egzersizi yaparken vücudunuzun belden yukarısını dik ve sabit bir şekilde tutarak ön tarafa uzatabildiğiniz kadar bacağınızı uzatın ve dizlerinizi bükün. Fazla zorlamadan esnemeye çalışın. Öne doğru hamle yaptığınızda nefes alın ve pozisyonu tamamladığınızda nefesinizi verin. Egzersizi yaparken dikkat etmeniz gereken diziniz yere değmemelidir ancak yere değecek kadar yakın olmalıdır.

Bridges (Köprü kurma) Hareketi

Bridges (Köprü kurma) Hareketi

Sıkı Bir Kalça İçin En Etkili Egzersizler

Köprü kurma hareketini çocuklığumuzda çoğumuz tam olmasada yapmışızdır. Bu hareket ile kalçanızı kasarak daha sık hale getirebilirsiniz. Hareketi yapmak için yere yatın ve kollarınızı yanlara alıp ayaklarınızı bükün. Kalçanızı yavaşca yukarıya kaldırın ve en tepede 3 saniye kalçanızı sıkın. Ardından başlangıç pozisyonuna geri dönün.

Benzer Yazılar

Aralıklı Oruç: Vücudunuzu Geliştiren Yenilik

Yaşam 12 saat önce

Aralıklı oruç, vücut gelişimine katkıda bulunan özel bir oruç şeklidir. Bu oruç çeşidi, kilo kontrolünden sağlık faydalarına kadar pek çok konuda etkili olabilir. Aralıklı oruç yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konular ve nasıl yapılacağıyla ilgili detayları bulabilirsiniz.

Yataka Çürüme Akımı: Sağlıksız alışkanlıklardan kurtulmanın 5 Güçlü Yolu

Yaşam 4 gün önce

Yataka Çürüme Akımı, sağlıksız alışkanlıklardan kurtulmanın 5 güçlü yolunu sunar. Sağlıklı alışkanlıkların oluşturulması ve destek sistemlerinin kullanılması gibi konular ele alınır.

Kuru Ciltler İçin Canlandırıcı Bakım Maskeleri

Güzellik 6 gün önce

Kuru ciltler için doğal bakım maskeleri, cildi nemlendirir ve canlandırır. Evde kolayca hazırlanan maskeler, doğal içerikleriyle cilde fayda sağlar. Bu yazımızda kuru ciltler için en etkili nemlendirici maskeleri ve doğal maskelerin cilt üzerindeki faydalarını keşfedin.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Sitemizde yayınlamam bütün yazılar bilgilendirme amacı ile yayınlanmaktadır. Kesinlikle Doktorunuza Danışmadan Hiç bir şey yapmayın.