Lohusa Depresyonu Kalıcı Olur Mu?

Lohusa Depresyonu Kalıcı Olur Mu Ne zaman ortaya çıkacağı ve ne zaman biteceği belli olmayan Doğum sonrası lohusa depresyonu ilk birinci hafta ve üçüncü haftalar arasında ortaya çıkabilir ve birkaç ay sonra yoğunluğunda azalma görülebilir. Lohusa depresyonu bazen de ortala 1 yıl gibi bir süre sonra çıkabilir. Bunun tek nedeni bebek bakımı süreçlerinde yalnız bırakılması ve yorgun düşen annenin yetersizlik duygusu yaşamaya başlamasıdır. Bir uzman doktor tarafından destek alınmaz ve anne bu süreçlerde yalnız başına bırakılır ise lohusa depresyonu giderek yoğunlaşır ve uzun yıllar boyunca geçmesi zor olabilir. Lohusa Depresyonu Nedir? Bebek bekleyen her anne ve baba adayının bilmesi gereken Lohusa depresyonu nedir? Hususunda bir takım araştırmalar yapılarak bu depresyonun önüne geçilebilir. Peki, lohusa depresyonu ne demek dersek, on anneden yedisinin başına gelen bu durum bazen doğumdan sonraki ilk ayı kapsayan dönemde bazen de bir sene kadar sonra ortaya çıkabilen annenin bebek bakımında yalnız bırakılması ve kendini yetersiz görmeye başladığı […]

Lohusa Depresyonu Kalıcı Olur Mu?

Lohusa Depresyonu Kalıcı Olur Mu Ne zaman ortaya çıkacağı ve ne zaman biteceği belli olmayan Doğum sonrası lohusa depresyonu ilk birinci hafta ve üçüncü haftalar arasında ortaya çıkabilir ve birkaç ay sonra yoğunluğunda azalma görülebilir.

Lohusa depresyonu bazen de ortala 1 yıl gibi bir süre sonra çıkabilir. Bunun tek nedeni bebek bakımı süreçlerinde yalnız bırakılması ve yorgun düşen annenin yetersizlik duygusu yaşamaya başlamasıdır.

Bir uzman doktor tarafından destek alınmaz ve anne bu süreçlerde yalnız başına bırakılır ise lohusa depresyonu giderek yoğunlaşır ve uzun yıllar boyunca geçmesi zor olabilir.

Lohusa Depresyonu Nedir?

Lohusa Depresyonu Nedir?

Lohusa Depresyonu Kalıcı Olur Mu?

Bebek bekleyen her anne ve baba adayının bilmesi gereken Lohusa depresyonu nedir? Hususunda bir takım araştırmalar yapılarak bu depresyonun önüne geçilebilir. Peki, lohusa depresyonu ne demek dersek, on anneden yedisinin başına gelen bu durum bazen doğumdan sonraki ilk ayı kapsayan dönemde bazen de bir sene kadar sonra ortaya çıkabilen annenin bebek bakımında yalnız bırakılması ve kendini yetersiz görmeye başladığı yorgunluk ve ruhsal sorunlara bağlı ortaya çıkan bir depresyon türüdür.

Lohusa Depresyonunun Psikolojik Nedenleri

Lohusa Depresyonunun Psikolojik Nedenleri

Lohusa Depresyonu Kalıcı Olur Mu?

Gebeliğin bitimi ile fetüs ile olan bağın kopmasıyla sevdiğin birini kaybetme duygusu aynıdır. Doğum sonrası süreçte hem bebeğin bakımının hem de kendinin başları tarafından yönetilmesi, lohusa depresyonu ihtimali arttırır. Annenin depresyon geçmişinin olması da lohusa depresyonunu tetikler.

Lohusa Depresyonu Belirtileri Nelerdir?

Lohusa Depresyonu Belirtileri Nelerdir

Lohusa Depresyonu Kalıcı Olur Mu?

Başlıca lohusa depresyonu belirtileri uzun süren yoğun boşluk hissi, ağlama krizleri, sinir krizleri, öfkeli olma durumu, hafızada zayıflama, yorgunluk ve uykusuzluğa bağlı enerji kayıpları, sosyal ortamlardan soyutlanmak ve kendini umutsuzluğa ve yalnızlığa sürükleme durumlar gibi bazı belirtiler ile kendini belli edebilir.

Lohusa Depresyonu Nasıl Geçer?

Lohusa Depresyonu Nasıl Geçer?

Lohusa Depresyonu Kalıcı Olur Mu?

 

Lohusa depresyonu yaşan kişilere çevresinin vereceği destek çok önemlidir. Birtakım işlerinde ve bebek bakımında yardımcı olmak annenin güçsüzlük yetersizlik duygusuna girmesinin önünü kesecektir. Annenin süreci kolay atlatması için ilk önceliği bir uzmandan yardım almak ve çevresinden de bu süreçte aynı ilgi ve desteği bulmasıyla Lohusa depresyonu sorunsuz ve daha çabuk atlatılır.

Benzer Yazılar

Taze Soğanın Şaşırtıcı Faydaları ve Etkileri

Sağlık 3 saat önce

Taze soğanın faydalı etkilerini keşfedin! Besin değerleri, antioksidan içeriği, sindirim sistemi ve kardiyovasküler sağlık üzerindeki etkileri hakkında bilgi edinin.

Demans Hastalığı: Ümit Veren Tedavi Yöntemleri

Sağlık 22 saat önce

Demans hastalığı nedir, belirtileri nelerdir? Geleneksel ve umut veren yeni tedavi yöntemlerini keşfedin. Demansla başa çıkmanın yolları ve aileler için destek kaynakları.

Hafızayı Güçlendiren Kuruyemişler: Şaşırtıcı Faydaları

Sağlık 22 saat önce

Kuruyemişlerin hafızayı güçlendiren şaşırtıcı faydalarını keşfedin. Ceviz, badem, fındık, kaju fıstığı, ay çekirdeği ve kabak çekirdeğiyle hafıza performansını arttırın.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Sitemizde yayınlamam bütün yazılar bilgilendirme amacı ile yayınlanmaktadır. Kesinlikle Doktorunuza Danışmadan Hiç bir şey yapmayın.