Kışın evde hareketli kalmanın 5 sırrı

Kışın soğuk havalar antrenman yapmak için yataktan çıkmanıza izin vermese de, evde hareketli kalmanın ipuçlarını keşfederek sağlıklı kalabilirsiniz. En motive olmuş insanlar bile kış başladığında hava ile çıkmaza girebilir. Egzersiz yapmak şöyle dursun, vücudu hareket ettirmek bile bazıları için göz korkutucu bir görev olabilir. Öte yandan Kovid-19 salgını çoğu kişinin spor salonu antremanlarından vazgeçmesine neden oldu. Uzun bir süredir dışarıyla olan bağ konusunda temkinli olmaya özen gösteriyoruz. Aslında, bu duruma soğuk havalarda eklenince miskinlik kendini göstermeye başlıyor. Bu yüzden, kış uyuşukluğunu ve Kovid-19 tehlikesini yenmenize yardımcı olmak için sizi formda tutmaya yardımcı olacak bazı evde fitness uygulamalarını araştırdık. İşte, Kovid-19 kışında nasıl güvenli egzersiz yapılır; 1. ISINMA İLE BAŞLAYIN Isınma, egzersiziniz için bir tetikleyici görevi görür. Egzersiz yapmak istemediğiniz günlerde bile, sadece birkaç temel dinamik esneme ile güne başlayın. Vücuda hareket etme zamanının geldiğini söyler. Ayrıca ısınma, vücut ısısını kademeli olarak artırmaya ve yaralanma riskini azaltırken antrenmana hazırlamaya yardımcı olur. […]

Kışın evde hareketli kalmanın 5 sırrı

Kışın soğuk havalar antrenman yapmak için yataktan çıkmanıza izin vermese de, evde hareketli kalmanın ipuçlarını keşfederek sağlıklı kalabilirsiniz.

En motive olmuş insanlar bile kış başladığında hava ile çıkmaza girebilir. Egzersiz yapmak şöyle dursun, vücudu hareket ettirmek bile bazıları için göz korkutucu bir görev olabilir. Öte yandan Kovid-19 salgını çoğu kişinin spor salonu antremanlarından vazgeçmesine neden oldu.

Uzun bir süredir dışarıyla olan bağ konusunda temkinli olmaya özen gösteriyoruz. Aslında, bu duruma soğuk havalarda eklenince miskinlik kendini göstermeye başlıyor. Bu yüzden, kış uyuşukluğunu ve Kovid-19 tehlikesini yenmenize yardımcı olmak için sizi formda tutmaya yardımcı olacak bazı evde fitness uygulamalarını araştırdık. İşte, Kovid-19 kışında nasıl güvenli egzersiz yapılır;

kisin evde hareketli kalmanin 5 sirri 0

1. ISINMA İLE BAŞLAYIN

Isınma, egzersiziniz için bir tetikleyici görevi görür. Egzersiz yapmak istemediğiniz günlerde bile, sadece birkaç temel dinamik esneme ile güne başlayın. Vücuda hareket etme zamanının geldiğini söyler. Ayrıca ısınma, vücut ısısını kademeli olarak artırmaya ve yaralanma riskini azaltırken antrenmana hazırlamaya yardımcı olur.

2. GÜN BOYUNCA AKTİF KALIN

Özel antrenman süresi önemli olsa da, gün içinde hareket halinde olmak da önemlidir. Ev işleri yapmak, evde yürüyüşe çıkmak, hatta kimse izlemiyormuş gibi dans etmek bile vücudunuz üzerinde çalışmak için yapabileceğiniz birkaç şeydir. Telefonda konuşurken bi etrafta dolaşmayı deneyin.

3. MEDİTASYON YAPIN

Meditasyon ve derin nefes alma egzersizleri, sakin kalmanıza ve ayrıca iyileşmenize yardımcı olabilir. Ayrıca akciğer fonksiyonunu iyileştirmeye yardımcı olabilirler ve Kovid-19 semptomlarına karşı daha az duyarlı olmanıza yardımcı olabilirler. Bu dikkatli uygulamalar beyninizi rahatlatır ve mutlu hormonları uyarır.

4. ONLİNE DERSLERE KAYIT OLUN

Spor salonları ve fitness merkezlerine gitmek istemiyorsanız, çevrimiçi bir fitness sınıfına katılmak yardımcı olabilir. Sınıf boyunca önceden kaydedilmiş bir video veya eğitmen tarafından yönetilen bir ders olabilir. Derslerinizi önceden planlayın ve her gün uygulayın. Bir grupla antrenman yapıyorsanız, bu herkesin motive olmasına yardımcı olacaktır. Kendi başınıza antrenman yapmayı tercih eden biriyseniz, önceden kaydedilmiş bir seans size hem rahat olma hem de antrenmanı tamamlama özgürlüğü verir.

5. VARYASYONLARI KEŞFEDİN

Hem yiyecek hem de beslenme için seçeneklerinizi keşfedin. Aynı şeyi tekrar tekrar yapmak ilerlemek için iyi olsa da, bazen işleri sarsmak iyi bir fikir olabilir. Daha fazla çeşitte egzersiz seçeneği veya daha sağlıklı yiyecek seçenekleri arayın.

Benzer Yazılar

Astım Hastalığı Hakkında Mutlaka Bilmeniz Gerekenler

Sağlık 2 gün önce

Astım hastalığı hakkında merak ettiğiniz tüm detayları bu yazıda bulabilirsiniz. Astım nedir, belirtileri nelerdir, nasıl tedavi edilir ve kontrol altına alınabilir? Astımın nedenleri, tanısı ve tedavi yöntemleri hakkında bilmeniz gereken her şey burada!

Ayak Mantarı ile Başa Çıkmanın Güçlü Yolları

Sağlık 2 gün önce

Ayak mantarı nedir, nasıl tedavi edilir, belirtileri nelerdir? Doğal yöntemler ve önlemler hakkında bilgi. Ayak mantarı ile mücadele için ipuçları.

Sağlıklı Beslenme İçin Etkili ve Kolay 7 Yöntem

Sağlık 2 gün önce

Sağlıklı beslenme için dengeli planlar, organik ürün tercihleri, su tüketimi ve porsiyon kontrolü gibi yöntemlerle kolay ve etkili bir beslenme programı oluşturabilirsiniz. Sağlıklı atıştırmalıklar seçmek ve hazır gıdalardan kaçınmak da önemlidir.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Sitemizde yayınlamam bütün yazılar bilgilendirme amacı ile yayınlanmaktadır. Kesinlikle Doktorunuza Danışmadan Hiç bir şey yapmayın.