Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Elbiseler her kadının gardırobunda yer alan vazgeçilmez giyim aksesuarları arasında yer almaktadır. Düz bir babet ve çanta ile bile kombinlenerek son derece şık bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri elbiseler yaz ve ilkbahar mevsiminde olduğu kadar kış ve sonbahar sezonlarında da kullanılabilmektedir. Elbisenini modeli kadar vücut tipine uygunluğu da önemlidir. Peki elbise seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Elbise seçerken dikkat edilmesi gerekenler   Elbise seçerken dikkat edilmesi gereken ilk konu sizin ile olan uyumudur. Örneğin uzun boylu olan kişilerde son derece şık olan diz altı elbise modelleri ne yazık ki kısa boylu olan kişilerde ne yazık ki hoş bir görünüm oluşturmamaktadır. Yine kilolu olan kişilerin kesinlikle vücut hatlarını tamamen ortaya koyan dar kesim elbiselerden uzak durması gerekirken kalçası geniş olan kişilerin ise üst kısmı dar alt kısmı dökümlü ya da fırfırlı olanları seçmeleri alt kısımlarını daha zayıf göstermelerini sağlayacaktır. Günlük elbise modelleri   […]

Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Elbiseler her kadının gardırobunda yer alan vazgeçilmez giyim aksesuarları arasında yer almaktadır. Düz bir babet ve çanta ile bile kombinlenerek son derece şık bir görünüme kavuşmak isteyen kişilerin sıklıkla tercih ettikleri elbiseler yaz ve ilkbahar mevsiminde olduğu kadar kış ve sonbahar sezonlarında da kullanılabilmektedir. Elbisenini modeli kadar vücut tipine uygunluğu da önemlidir. Peki elbise seçiminde dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Elbise seçerken dikkat edilmesi gerekenler

Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

 

Elbise seçerken dikkat edilmesi gereken ilk konu sizin ile olan uyumudur. Örneğin uzun boylu olan kişilerde son derece şık olan diz altı elbise modelleri ne yazık ki kısa boylu olan kişilerde ne yazık ki hoş bir görünüm oluşturmamaktadır. Yine kilolu olan kişilerin kesinlikle vücut hatlarını tamamen ortaya koyan dar kesim elbiselerden uzak durması gerekirken kalçası geniş olan kişilerin ise üst kısmı dar alt kısmı dökümlü ya da fırfırlı olanları seçmeleri alt kısımlarını daha zayıf göstermelerini sağlayacaktır.

Günlük elbise modelleri

Günlük elbise modelleri

Elbise Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir

 

Günlük elbise modelleri için daha spor tarzlar tercih edilirken akşam davetleri için saten elbiseler çok daha şık bulunmaktadır. Mezuniyet elbiseleri özellikle de okulların kapanmasına yakın pek çok moda evi tarafından farklı modellere sahip olarak satışa sunulurken mezuniyet elbisesi seçiminde kesinlikle yaş en önemli faktördür. Yaşa uygun olan seçilen elbiselerde çok iddialı olmak yerine sade ve şık elbiselerin seçimi en doğrusudur. Özellikle de orta okul mezuniyet elbiseleri için sade modeller çok daha güzel olacaktır.

Benzer Yazılar

Aralıklı Oruç: Vücudunuzu Geliştiren Yenilik

Yaşam 12 saat önce

Aralıklı oruç, vücut gelişimine katkıda bulunan özel bir oruç şeklidir. Bu oruç çeşidi, kilo kontrolünden sağlık faydalarına kadar pek çok konuda etkili olabilir. Aralıklı oruç yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konular ve nasıl yapılacağıyla ilgili detayları bulabilirsiniz.

Duvar Dekorasyonunda Sıra dışı Fikirler

Moda 4 gün önce

Duvar dekorasyonu için sıradışı fikirler arıyorsanız, bu blog yazısı tam size göre! Yaratıcı duvar kağıdı modellerinden doğal bitki tablolarına, dekoratif duvar askılarından farklı doku ve malzemelere kadar birçok ilham verici öneriye burada yer veriyoruz.

Yataka Çürüme Akımı: Sağlıksız alışkanlıklardan kurtulmanın 5 Güçlü Yolu

Yaşam 4 gün önce

Yataka Çürüme Akımı, sağlıksız alışkanlıklardan kurtulmanın 5 güçlü yolunu sunar. Sağlıklı alışkanlıkların oluşturulması ve destek sistemlerinin kullanılması gibi konular ele alınır.

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Sitemizde yayınlamam bütün yazılar bilgilendirme amacı ile yayınlanmaktadır. Kesinlikle Doktorunuza Danışmadan Hiç bir şey yapmayın.