Dişleri beyazlatan en etkili 5 doğal yöntem

Sararan ya da lekelenen dişlerinizi beyazlatarak parlatan doğal yöntemleri öğrenmeye ve düzenli uyguladığınızda etkilerini artırmaya ne dersiniz?   İnci gibi beyaz dişleri kim istemez? Sadece iyi bir ağız sağlığının işareti olmakla kalmaz, aynı zamanda estetiğe de gerçekten katkıda bulunabilirler. Bununla birlikte, dişlerimiz yaşlandıkça görünüşte sararma eğilimindedir, ancak kötü diş hijyeni, sigara, genler ve kahve ve çay gibi kafeinli içeceklerin tüketimine kadar çeşitli başka nedenler de vardır. Diş beyazlatma seansı için diş hekiminizi ziyaret edemiyorsanız, dişlerinizi parlatmak için uygulayabileceğiniz etkili çarelerimiz var; 1. ELMA SİRKESİ Saçınız ve sağlığınız için harika olan elma sirkesi dişlerinizi beyazlatmak için de kullanılabilir. Yayınlanan araştırma, elma sirkesinin inek dişleri üzerinde beyazlatıcı bir etkisi olduğunu buldu. Yani 2 tatlı kaşığı elma sirkesini yaklaşık 200 ml su ile karıştırarak gargara yapabilirsiniz. Bu gargara ile ağzınızın tüm köşelerini 30 saniye boyunca yıkayın. Ancak dişlerinizde beyazlatma etkisi olduğu için kullanmadan önce mutlaka seyreltmeniz ve çok uzun süre ağzınızda tutmamanız gerekir. […]

Dişleri beyazlatan en etkili 5 doğal yöntem

Sararan ya da lekelenen dişlerinizi beyazlatarak parlatan doğal yöntemleri öğrenmeye ve düzenli uyguladığınızda etkilerini artırmaya ne dersiniz?

 

İnci gibi beyaz dişleri kim istemez? Sadece iyi bir ağız sağlığının işareti olmakla kalmaz, aynı zamanda estetiğe de gerçekten katkıda bulunabilirler. Bununla birlikte, dişlerimiz yaşlandıkça görünüşte sararma eğilimindedir, ancak kötü diş hijyeni, sigara, genler ve kahve ve çay gibi kafeinli içeceklerin tüketimine kadar çeşitli başka nedenler de vardır.

Diş beyazlatma seansı için diş hekiminizi ziyaret edemiyorsanız, dişlerinizi parlatmak için uygulayabileceğiniz etkili çarelerimiz var;

disleri beyazlatan en etkili 5 dogal yontem 0

1. ELMA SİRKESİ

Saçınız ve sağlığınız için harika olan elma sirkesi dişlerinizi beyazlatmak için de kullanılabilir. Yayınlanan araştırma, elma sirkesinin inek dişleri üzerinde beyazlatıcı bir etkisi olduğunu buldu. Yani 2 tatlı kaşığı elma sirkesini yaklaşık 200 ml su ile karıştırarak gargara yapabilirsiniz. Bu gargara ile ağzınızın tüm köşelerini 30 saniye boyunca yıkayın. Ancak dişlerinizde beyazlatma etkisi olduğu için kullanmadan önce mutlaka seyreltmeniz ve çok uzun süre ağzınızda tutmamanız gerekir.

2. MEYVE KABUKLARI

Limon, portakal ve muz gibi bazı meyvelerin kabukları, C vitamini ve d-limonen adı verilen bir bileşik açısından zengindir. Bu iki element, dişlerinizi doğal olarak beyazlatma etkisine sahiptirler. Ayrıca yayınlanan bir araştırma, yüzde 5 d-limonen içeren bir diş macununun diş lekelerini gidermede olumlu etkisine dikkat çekti. Bu diş macununu her gün fırçalayan insanlar diş lekelerinin görünüşünün oldukça azaldığını fark ettiler.

3. YAĞ ÇEKME

Yağ çekme, hindistancevizi yağını gargara olarak kullanmanız gereken bir yöntemdir. 2015 yılında yapılan bir araştırma ayrıca, yağ çekmenin, sararmaya katkıda bulunan dişlerdeki plak oluşumunun giderilmesinde faydalı olabileceğini bulmuştur.

4. KABARTMA TOZU

Dişlerinizdeki sarı lekeleri çıkarmanın en etkili yollarından biri budur. Yayınlanan araştırmaya göre, kabartma tozunun dişleri beyazlatmanın güvenli bir yolu olduğunu bulundu. Ayrıca bakterileri savuşturduğuna ve plak oluşumunu azalttığına inanılmaktadır.

5. AĞIZ HİJYENİ

Düzenli olarak ağız hijyeni sağlayın. Dişlerinizi her gün fırçalamanın ve diş ipi kullanmanın önemi üzerinde yeterince durulmaz. Dişlerin sararmasını önlemek için yapabileceğiniz en önemli şeylerden biridir. Dişlerinizi günlük olarak fırçalamak ve diş ipi kullanmak, minenizin korunmasına ve lekelerin çıkarılmasına yardımcı olur.

Benzer Yazılar

Yataka Çürüme Akımı: Sağlıksız alışkanlıklardan kurtulmanın 5 Güçlü Yolu

Yaşam 2 gün önce

Yataka Çürüme Akımı, sağlıksız alışkanlıklardan kurtulmanın 5 güçlü yolunu sunar. Sağlıklı alışkanlıkların oluşturulması ve destek sistemlerinin kullanılması gibi konular ele alınır.

Unutulmaz Komik Oyuncu Kemal Sunal Kimdir?

Yaşam 4 gün önce

Kemal Sunal, Türk sinema tarihinde unutulmaz bir yere sahip olan bir oyuncu ve komedyendir. Hayatı, kariyeri, komedi anlayışı ve en ünlü filmleriyle Türk toplumu üzerinde derin bir etki bırakmıştır. Kemal Sunal’ın vefatının ardında bıraktığı miras hala yaşatılmakta ve sevenleri tarafından saygıyla anılmaktadır.

Protez Diş Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?

Yaşam 7 gün önce

Protez diş kullanımı, eksik dişlerin yerini almakta ve günlük aktivitelerimizi kolaylaştırmak için yaygın bir çözümdür. Ancak, doğru şekilde kullanılmadığında protez dişler rahatsızlık verebilir ve yerinden oynayabilir. Bu yüzden, protez diş kullanırken doğru yapıştırıcıyı kullanmak oldukça önemlidir. “Protez Diş Yapıştırıcısı Nasıl Kullanılır?” başlıklı blog yazımızda, diş protezi seçiminden, yapıştırıcının etkili kullanımına kadar tüm detayları bulabileceksiniz. Bu yazıda, doğru yapıştırıcı miktarı, protezin doğru şekilde yerleştirilmesi, ağız temizliği önerileri ve yapıştırıcının etkili kullanımı gibi konulara detaylı olarak yer vereceğiz. Dolayısıyla, protez diş kullanıcılarının bu yazıyı dikkatlice okuyarak, protez dişlerini daha konforlu ve etkili bir şekilde kullanmalarını sağlamalarını öneririz.Diş protezi seçimi, yapıştırıcı uygulama adımları ve daha fazlası. Doğru yapıştırıcı miktarı ve ağız temizliği önerileri. Diş protezi seçimi Diş protezleri, diş eksikliği olan kişilerin estetik bir gülüşe sahip olmalarına yardımcı olmak için kullanılan önemli bir çözümdür. Ancak doğru protez diş seçimi yapmak, protezin uzun ömürlü ve konforlu bir şekilde kullanılmasını sağlayacaktır. Protez diş seçerken dikkat […]

0 Yorum

Yorum Yaz

Rastgele

Web sitemiz, gezinme deneyiminizi ve ilgili bilgileri sağlamak için çerezleri kullanır. Web sitemizi kullanmaya devam etmeden önce, şunları kabul etmiş olursunuz. Sitemizde yayınlamam bütün yazılar bilgilendirme amacı ile yayınlanmaktadır. Kesinlikle Doktorunuza Danışmadan Hiç bir şey yapmayın.